KONST / Litografier / Färglitografi 16197222
nr 1619 7222
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Höst. Signerad, numrerad 62/260. Färglitografi, bildmått: 33x45 cm, yttermått inklusive ram: 50x64 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 maj 2024
kl 19:52:02
13/5 18:46:25
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman